وزارت راه و ترابری محله برو بیا

روزی که حمید بهبهانی در سالن اجتماعات وزارت راه و ترابری در مراسم تودیع و معارفه روابط عمومی وزارتخانه را مورد تفقد قرار داد و بزرگترین ضعف وزارت راه را ضعف روابط عمومی عنوان کرد کسی در سالن نمانده بود که تصور ابقای مسعود ذهبیون، مدیر کل وقت روابط عمومی را در ذهن بپروراند بلکه به عکس همه در فکر فردی قوی بودند که قرار بود از آن تاریخ به بعد پیشانی وزارت راه و ترابری باشد.

روزهای وزارت آقای وزیر یکی پس از دیگری سپری می شد تا اینکه محسن جلیلوند به عنوان مدیرکل جدید روابط عمومی منصوب شد.توقع بی جایی نبود اگر می خواستیم فعالیت چشمگیر آقای مدیری را ببینیم که این بار منصوب شخص وزیر است.دیری نگذشت که عیار جلیلوند نیز معلوم شد و وی با اتفاقی که در شانش نبود از این سمت برکنار شد و کامبیز خسروی جایش را گرفت.

خسروی نیز اگرچه سعی می کرد تمام هم و غم خود را برای وزارت راه و ترابری بگذارد اما خبر نداشت پس پرده اتفاقات دیگری در حال رخداد است.چه آنکه شایعه نزدیکی وی به یکی از احزاب منتقد دولت پس از آنکه بین خبرنگاران دهان به دهان گشت گویا با سلسله عواملی دیگر دست به دست هم داد تا میز ریاست به او هم وفا نکند و کامبیز خسروی هم همان راهی را برود که جلیلوند و ذهبیون رفته بودند.

قلب تپنده وزارتخانه ای که وزیرش بزرگترین مشکل را روابط عمومی می پنداشت دیگر به کمک باتری هم نمی تپید تا اینکه در حاشیه همایشی آقای وزیر در پاسخ به سوالی پیرامون مشخص شدن وضعیت روابط عمومی گفت: در حال حاضر آقای رضایی این کار را انجام می‌‏دهند و گزینه جدیدی معرفی نخواهد شد.

رضایی که از گذشته نیز در روابط عمومی فعالیت می کرد اکنون به عنوان فرد اول روابط عمومی از سوی وزیر معرفی شده است اما مشخص نیست برای وی نیز قرار است حکمی صادر نشود و یا اینکه با عنوان سرپرست مشغول خدمت است.

در این میان چند روزی بود که پس از انتخاب صادق محصولی به عنوان وزیر جدید کشور شایعه بازگشت سید مهدی هاشمی به وزارت کشور قوت گرفت.هاشمی پس از آنکه کرسی سرپرستی وزارت کشور را به دستو رئیس جمهور ترک کرد به عنوان قائم مقام وزیر راه و ترابری منصوب شد اما دیدی نگذشت که به گزارش ایلنا " برخی افراد آگاه در وزارت راه از برخی اختلاف نظرها بین وزیر و قائم مقام خبر دادند و حتی موضوع حقوق وی را به عنوان اصلی‌‏ترین چالش او با وزارت‌‏خانه نام بردند.

در حالی که خبرکنارگیری هاشمی از قائم مقامی وزارت راه و ترابری تنها در محافل خبری بین خبرنگاران رد و بدل می‌‏شد وزارت راه با ارسال پیامکی با مضمون ابقا هاشمی در قائم مقامی وزارت راه این موضوع را از حد داخلی به یک موضوع رسانه‌‏ای تبدیل کرد."

پس از ارسال پیامک ابقا هاشمی و ارسال پاسخ وزارت راه به پرسشی که هنوز مطرح نشده بود پرونده خروج هاشمی از وزارت راه به بایگانی سپرده شد و بهبهانی حتی این مسئله در سطح شوخی های پیامکی تنزل داد اما نگفت که این شوخی های به ظاهر بی ارزش چگونه باعث می شود وزارت راه برایش تکذیبیه بفرستد.

به هرروی خروج هاشمی منتفی اعلام شد اما آنچه این روزها مطرح شده است احتمال وقوع برخی جابجایی های جدید در وزارت راه و ترابری است.

به گزارش ایلنا " برخی اخبار حکایت از جا‌‏به‌‏جایی قریب‌‏الوقوع صادق افشار، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه راه‌‏ها و زیربناهای کشور با برزگر، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک زیربناهای کشور دارد. همچنین این اخبار از جایگزینی اسکندر سعیدی‌‏کیا، مدیرعامل سازمان توسعه راه‌‏های ایران به جای برزگر خبر می‌‏دهد."

گفتنی است اسکندر سعیدی‌کیا برادر وزیر مسکن و شهرسازی است که بر اساس این گزارش قرار است راهی

شرکت مادر تخصصی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک زیربناهای کشور شود.

وزارت راه و ترابری اکنون به کشتی طوفان زده ای بدل شده که در میانه دریای خوف انگیز مشکلات در تلاطم است اما ناخدایش به جای راهبری صحیح در فکر بازدید سرزده از کابین مسافرین است تا اگر گرد و خاکی در کابین مسافری بود مستخدم بیچاره را مواخذه کند.

پ ن ١: این مطلب قرار است در شماره شنبه روزنامه سیاست روز کار شود(البته اگر مشمول حذف و جر خوردگی نشود)

پ ن ٢: شنیدم که دوستان عزیزمان که پس از خواست حق قانونی خود بازداشت شدند به بند عمومی انتقال یافته اند.به امید آزادی هرچه سریعتر صادق شجاعی.

/ 7 نظر / 21 بازدید
رضا لياقت ورز

تبريك ميگم. شما از اين نظر تونستيد ركورد وزارت نفت رو بزنيد. تغيير 4 مديركل روابط عمومي در 4 ماه در توان هر وزيري نيست. همه افتخار خبرنگاران انرژي، ثبت چنين ركوردي در عرض 3.5 سال بود و حالا از اين نظر بايد اقرار كنيم كه مقابل شما كم آورديم.

تارا

کاملا با نظر رضا لیاقت ورز موافقم. تو وزارتخانه های دیگری هم مثل وزارت جهاد کشاورزی مدیر کل روابط عمومی مترسکی بیش نیست و هنوز محکم بر مسندخود تکیه کرده بازم به وزارت راه و ترابری

خبرنگار غرغرو

دیگه وزارت راه و ترابریه دیگه.همه باید یا در راه باشند یا درحال ترابری.حتی روابط عمومی.حالا اون خسروی چی کار کرده بود؟؟؟؟؟؟؟

تارا

با یک پست جدید به روزم

خورشید

قرار بود طنز بنویسی اما طنزت داره تلخ میشه شاید هم از تلخی سوژه هاست...

روزنامه نگار

سلام مهرزاد جان اول با چند روز تاخیر تولدت مبارک دوم ممنون از اینکه مرا همراهی می کنی امیدوارم به زودی منهم به روزهای پرشور قبل که نوشتن جزلاینفک زندگی ام بود برگردم و با شما دوستان همراهی کنم