دیگر هیچ برنامه‌ای را تحریم نمی‌کنیم

جای شما سبز دیروز رفتیم بازدید از مانور راهداری و نحوه انجام عملیات راهداری در جاده ها.

محل برگزاری مانور و سخنرانی ها در جاده آبعلی بود، درست روبروی پیست اسکی یا همان پیست تیوپ سواری.(انصافا کجای دنیا پیست تیوپ سواری برای مردمش درست می کنند تا آنها در رفاه کامل باشند؟؟)سرمای بیش از حد هوا حتی درون سوله عملا کاری با دستهایمان کرده بود که نمی توانستیم جمله ای بنویسیم.حالا تصور کنید در آن هوای سرد محمود خان شهریاری، مجری معمولا ممنوع التصویر صدا و سیما حدیث و روایت می گفت و شعر می خواند.باز خدا پدر سخنرانان محترم را بیامرزاد که رعایت کردند و کوتاه حرف زدند.ضمنا سخنران اصلی که قرار بود وزیر راه و ترابری باشد به دلیل برودت هوا پیچید و اصلا نیامد.

در راه بازگشت برای صرف نهار به رستورانی بین راهی رفتیم که برخورد بد و فحاشی کارکنان رستوران  از نشستن سر میز پشیمانمان کرد و راهی مینی بوس شدیم.بالاخره با وساطت مدیرکل راه و ترابری استان تهران و عذرخواهی اراذلی که من و طهماسبی‌پور را می خواستند نوازش کنند، قضیه ختم به خیر شد و برگشتیم برای شهید کردن غذای تدارک دیده شده.

طبق معمول در طول مسیر صحبت‌های کاری بر تمام مسائل ارجح شده بود و این بار تصمیم گرفیتیم حالا که همه حضور داشتیم راجع به تحریم یک برنامه خبری تصمیم گیری کنیم.با نظر موافق همه همکاران تصویب شد که به دلایل متعدد آن برنامه خبری پوشش داده نشود.تنها مشکل عدم حضور خبرنگار ایرنا در جمعمان بود که زحمت توجیه و اطلاع رسانی به او را یکی از دوستان به عهده گرفت که اگر قبول مسئولیت نمی کرد بهتر بود چون نه خودش ضایع می‌شد و نه ما روی همکاری ایرنا حساب می کردیم.

از اینجا به بعد جالب شد.جای شما خالی امروز پاهای مبارک را روی هم انداخته و مشغول چرخیدن دنبال خبر بودیم که اتفاقی گذرمان به ایرنا افتاد- در روزهای بی خبری و بی آگهی گاهی باید به ایرنا هم رجوع کرد حتی در برخی کتب عهد جدید نام برنا هم افزوده شده- سرویس مسکن و عمران دو خبر از همان برنامه ای را گذاشته بود که مثلا قرار بود تحریم شود! ما هم به روی مبارک نیاوردیم و فقط به بابا زاهدی زنگ زدیم و گفتیم من بعد کسی غلط می کند پیشنهاد تحریم دهد.خوب شد همگی با هم ضایع شدیم؟ بابا زاهدی هم در کمال احترام حرف بنده را تایید کرد- خودش می گه بد دهن ترین خبرنگار خاورمیانه است-

ماجرا جالبتر هم شد وقتی فهمیدیم بدون هماهنگی خبرنگار حوزه، شخص دیگری از طرف ایسنا به مراسم مذکور پست شده و خبر هم رفته روی خط.

حالا ما ماندیم و اتفاقی که باعث شد نه تنها به هدف نرسیم بلکه طرف مقابلمان هم  زین پس در برنامه های خبری و ارتباط با ما بدتر از قبل برخورد کند.

متاسفم برای رسانه هایی که شان خبرنگارانشان را تا این اندازه پایین می‌آورند.

 

/ 13 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خاطره

ای بابا با این مرثیه ای که نوشتی اشکم دراومد[نیشخند]جای من چقدر در این جور برنامه ها خالیه[گریه]

خبرنگار غرغرو

خدا شهیدشون کنه.هم اونایی که تو رستوران بودن هم این همکارای بدبخت مارو. ایشالا به زمین گرم بخورن ابشالا 330 سوارشن!!![شیطان][شیطان]

خورشید

منظورت تحریم کدوم برنامه است؟ برنامه دیروزو که نمیگی؟[تعجب]

مهمگین

درسته که شغل سختی دارید،‌ اما در کنارش مسئولیتی هم فکر کنم باشد. مثلا فرض کنید یکی از اهالی فلسفه بواسطه عدم وجود پایگاه اجتماعی یا برآورده نشدن دغدغه های مالی به حقیقت پشت کند یا ... میدانم که شاید خبر مذکور اهمیت زیادی نداشته، اما رسالت و مسئولیت به کوچکی و بزرگی کاری ندارد.

محمد حسین مهرزاد

برای خانم یا آقای مهمگین! کاری که ما می خواستیم انجام دهیم نافی مسئولیتمان نبوده و نیست.ما وظیفه داریم حقایق را آنگونه که هست نشان دهیم نه آن گونه که دیگران می خواهند.اگر هم جایی احساس کنیم عده ای می خواهند شان حرفه ایمان را تحت تاثیر خود قرار دهند به طور قطع واکنش نشان می دهیم. مزید استحضار عرض می کنم: هیچ یک از عزیزانی که در تصمیم مذکور سهیم بودند نه به دنبال منافع مالی بودند و نه کسب پایگاه اجتماعی.پشت کردن به حقیقت با ایستادن در برابر رفتار غیر حرفه ای برخی مسئولین بسیار متفاوت است.

نرگس

همه که مثل خبرنگارای حوزه صنعت نمیشن که با همدیگه هماهنگ باشن! قدر ماها رو بدونین![چشمک]

محمد حسین مهرزاد

البته بچه ها حوزه حمل و نقل نسبت به صنعت خیلی بیشتر با هم صمیمی هستند و هماهنگ ترند اما این دفعه اینجوری شد دیگه. از حق نگذریم تو حوزه صنعت حجم برامه ها اندازه راه نیست اما در همون حجم کم هم بچه ها خیلی با هم هماهنگ هستند.ایشالا دولت که عوض بشه از این مصیبت ها نداریم.

شبنم اذر

ممنون که به وبلاگم آمدید و برایم نوشتید همان طور که خواندید در دنیای شخصی ام در شعر زیست می کنم و البته بگویم که متاسفانه بیرون از این دنیا خبرنگار هستم .از همین منظر برایتان بگویم که اتحاد میان خبرنگاران یک رویای دست نیافتنی ست .در این زمینه دوست من پیشنهاد می کنم که "تلاش نکن تا شکست نخوری"[ناراحت] به خصوص تا ایرناها و ایسناها هستند

fadayemam

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.