بهبهانی: مناظره را به‌عنوان شوخی و جوک سال مطرح کردم

بدعتی دیگر در فضای رسانه‌ای کشور

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: درباره اعلام آمادگی برای مناظره با رویانیان شوخی کردم.

گروه اقتصادی- محمد حسین مهرزاد: حمید بهبهانی که در حاشیه "همایش تدوین برنامه پنجم توسعه سازندگی، حمل و نقل و هواشناسی" در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت با بیان این مطلب اظهار داشت: مناظره‌‏ای با رویانیان در کار نیست و من با خبرنگاران در این باره شوخی کردم.

 وی که چندی پیش در مراسم افتتاح مسیر گچسر به دیزین در پاسخ به سوال خبرنگار سیاست روز از آمادگی برای مناظره با رویانیان خبر داده بود، در واکنش به اظهارات رویانیان که گفته بود به جای مناظره باید به همکاری فکر کنیم، تنها با گفتن اینکه مگر شما شوخی نمی‌‏کنید، بحث مناظره را منتفی دانست.

وی همچنین درباره اظهارات پلیس راه کشور در مورد غیر ایمن بودن مسیر دیزین خاطر نشان کرد: من بارها در مراسم افتتاح این جاده گفتم که این مسیر برای سرعت 30 الی 40 کیلومتر ساخته شده و قرار نیست ماشین‌‏های تندرو در این مسیر تردد کنند.

بهبانی افزود:‌مطمئناً با اولین برف و یخ زدگی این جاده مسدود خواهد شد و اجازه تردد به خودروها نخواهیم داد.

آنچه مورد اجماع تمامی خبرنگاران حاضر در مراسم افتتاح مسیر گچسر به دیزین قرار گرفت جدیت وزیر راه و ترابری در انجام مناظره بود و حال آنکه در این مدت روابط عمومی وزارتخانه نیز پس از انعکاس گسترده اعلام آمادگی بهبهانی هیچ موضعگیری روشنی نداشت و گویا به جز آقای وزیر هیچ کس از این شوخی مطلع نبود.

وزیر راه و ترابری با شوخی خواندن اظهارات خود باب جدیدی را در مواجهه با اصحاب رسانه گشود که می‌تواند آغازگر بدعتی نگران کننده باشد.

تصور اینکه مقامی در حد وزیر سخنی را با جدیت تمام بیان کند و پس از رخداد مسائلی که جز فشار از سوی مقامات بالاتر چیز دیگری از آن استنباط نمی‌شود اظهارات خود را شوخی عنوان کند بدعت نگران کننده ای است که نباید باب شود.

اما روی دیگر سخن با وزیر راه و ترابری است که به گواه عملکردش به حق روزهای پرکاری را می‌گذراند.

آقای دکتر حمید بهبهانی، وزیر محترم راه و ترابری! نیک می‌دانیم که در دوره سختی وزارت راه را تحویل گرفته‌اید و انصافا خود را وقف امور وزارتخانه کرده اید.شکی نیست که از هیچ تلاشی برای خدمت فروگذار نمی‌کنید اما آغازگر راهی شده اید که آینده‌ای خطرناک را پیش روی فضای رسانه‌ای کشور قرار می‌دهد.

ما خبرنگاران به عنوان چشمان بیدار جامعه و رابط بین مسئولین و مردم بر اساس رسالت خبری خود موظفیم اخبار را آنگونه که هست و بر مبنای واقعیت به جامعه منتقل کنیم و اتفاقا به جای شما ما باید پاسخگوی افکار عمومی باشیم که چرا شوخی فلان وزیر را در قالب خبر منتشر کردید و فضای جامعه را چند روزی در گیر و دار مناظره دو مقام ارشد کشور قرار دادید؟

آقای وزیر! امیدواریم همانگونه که گفتید شوخی کرده باشید و هیچ فشاری شما را مجبور به شوخی خواندن اظهارتتان نکرده باشد.چه آنکه شخصیتی که ما از شما سراغ داریم به آین آسانی‌ها تسلیم فشارهای بیرونی نمی‌شود.

به هرروی آنچه روز گذشته شوخی خوانده شد نباید تکرار شود و بهتر است مسئولین کشور این دست شوخی‌ها را رها کرده و اظهارات خود را در فضای جدی بیان کنند و اگر قرار است با خبرنگاران شوخی‌های اینگونه صورت پذیرد چه بهتر که خود آنان نیز از خوش مشربی آقایان مطلع شوند تا بذله گویی‌ها را به حساب خبر نگذارند.

 

پ.ن1: این مطلب امروز در روزنامه سیاست روز کار شد! خودم هم فکر نمی کردم چاپش کنند.

پ.ن2: امروز مراسم ختم دوستی است که خیلی زود ما را ترک کرد و حالا معلوم نیست در چه حال است

پ.ن3: امروز دوست دیگری هم هجرت کرد اما نه به دیار باقی که به بلاد کفر.10-12 سالی بود که با هم ارتباط داشتیم.دوست خوبی بود.خیلی خوب.حالا مانده ایم با جای خالی اش و صدای خنده هایش که می توان از پشت تلفن شنید.دوست مهربانم دیگر فقط صداست.تا اطلاع ثانوی تصویرش را نداریم.

 روزهای ترانه و اندوه...

/ 3 نظر / 41 بازدید
مریم ابراهیمی

ما هم سالهاست که فقط صدای دوستان صمیمی از رگ گردن نزدیگتر به خودمونو داریم. مطمئن باش از مرگ و حتی نداشتن صدا بهتره.[گریه]