ساعتم گم شد

ساعت مچی ام گم شد.

از دیروز غروب که فهمیدم گم شده، تمام مکان هایی را که طی 24 ساعت گذشته حتی دقایق کوتاهی هم در آنها توقف داشته ام، گشتم اما نبود. ساعت قشنگی بود. هم قیمت نسبتا بالایی داشت و هم کلی خاطره خوب باهاش داشتم. دیشب فکرم بدجوری مشغول ساعت بود و جاهایی که رفته ام.

اما یاد نادر حبیب زاده افتادم. نادر حبیب زاده معلم زبان انگلیسی و مدیر دبیرستانی بود که در آن درس خواندم و بیشتر از کتاب های درسی درس زندگی یاد گرفتم. یکبار سر کلاس گفت: یک اسکناس هزار تومانی ات سر صبح گم می شود خودت هم تا شب همراه آن اسکناس گم می شوی. معلوم نیست هزار تومانی مال تو بوده یا تو مال هزار تومانی!

دیشب که یاد حرفش افتادم از خودم پرسیدم: ساعت مال من بود یا من مال ساعت؟ اینکه چند ساعتی بعد از گم شدن ساعت من هم گم شده بودم و بعد از چند ساعت تازه یاد این حکایت افتادم حداقل به خودم ثابت کرد هنوز از خیلی دلبستگی های پیش افتاده هم نرهیده ام.

/ 6 نظر / 41 بازدید
رضا لیاقت ورز

عالی بود. من هم یه درس گرفتم حالا از تو یا نادر حبیب زادهف دیگه خودتون با هم کنار بیایید.

نرگس

اخی چقدر دلم سوخت. خیلی قشنگ بود. تو خرم اباد چشمش کردن مخصوصا وقتی گفتی شکل مال کی . انشالله پیداش می کنی

خوب شد ایراندخت تعطیل شد

خوب شد ایراندخت را تعطیل کردند وگرنه هم‌چنان مجبور بودیم هر ماه، 4 تا 2تومن برای ایراندخت بدیم و تازه این علاوه بر 4 تا هفتصد تومن برای چلچراغ، یک دانه 4تومن برای مهرنامه و یک دو هزار و سیصد تومن برای جدید بود. فک کن! ماهی 8 تومن صرفه جویی می‌شه و آدم می‌تونه با این ماهی 8 تومن و یارانه‌ی 11 تومن و تورم 50 درصد حسابی کیف کنه!

خاطره وطن خواه

اینو گفتی داغ دلم تازه شد.الان سه روزه که من عزادار ماشینم.ژس با این حساب من مال ماشین بودم که!!!![تعجب]

وزیر تفریحات سالم

پیشنهاد می‌کنم برای اینکه وضع روحی‌ جامعه بهتر شود و نشاط بیشتری هم در جامعه راه بیفتد، وزیر راه با حفظ سمت، وزیر تفریحات سالم هم بشود. برای اثبات لزوم این پیشنهاد این سه جمله را از ایشان بخوانید که همه مال همین چند روز پیش است: 1- دلیل رشد پلیس راهور، تحصیلات من و رئیس‌جمهور است. 2- ایران از نظر امنیت پرواز در منطقه بی‌نظیر است. 3- به دلیل اینکه سرعت این هواپیما زیاد بوده است، فرودگاه شیراز را رد کرده و به کیش رفته و در آنجا فرود آمده.