کامنت و پاسخ

اتفاقات جالبی در این وبلاگ پس از پست آخر افتاده است. رفت و آمد دوستانی که مخالفم هستند کمی بشتر شده و من از این همکلامی با آنان خرسندم.  البته وجه مشترک تمام این مخالف خوانی ها این است که علاقه ندارند تا این حد جسور باشند که اعتقادشان را با نام بیان کنند.  الاایحال از آنجا که کامنت دوست بی نامی را پاسخ دادم و پاسخم آنقدر بلند بود که پرشین بلاگ اجازه انتشارش را نداد کامنت دوست بی نام و پاسخ خود را اینجا می گذارم:

 

 

 

بنام خدا

جناب آقای مهرزاد

میدانی برای چه روزهای ماه قمری همیشه در گردشند ؟؟ و یک اتفاق همیشه مانند ماه شمسی و ماه میلادی در یک روز مشخص در سال ثبت نمی شود ؟

گناه عمر بن خطاب (لعنت اله) این بود که حق را ناحق کرد . فکر می کنی اگر ما یک روزی حق را ناحق کنیم و یا اگر این کار را پدرمان یا برادرمان و یا مادرمان انجام داد چه واکنشی باید داشته باشیم ؟

اگر سکوت کنیم مانند عمر و یاران او نیستیم ؟؟!!!!!

اگر پدرمان عکس حسین بن علی را در جلویش گذاشت و همچون اسلام عمری حق بسیاری را پایمال کرد ، باید چه عکس العملی نشان داد ؟

اگر گفته های یک ملا را ( مجتبی حسینی ) بعنوان حجت گرفتیم و پس از سالها متوجه شدیم اشتباه کرده ایم آنوقت چه ؟

کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

شاید برای این است که باید همانند حر بود و بتوان به خیمه حسین بن علی (ع) رفت و در خواست توبه نمود . که عمری را به مردم فریبی پرداختیم آنهم به اسم امام و اربابمان .

گفتنیها بسیار است اگر لازم باشد دوباره می آیم .

 

 

 

 

 

 و پاسخ بنده به این دوست:

 

 

آقای دوست بی نام سلام.

با اجازه نظرم را راجع به بند بند فرمایشات شما می گویم.باشد که پند گیریم.

تعبیرتان از گردش ماه های قمری جالب و خواندنی بود.

اما در مورد حق و حقیقت.می گویند روز کمیل به امیر المومنین عرض کرد: برایم از حقیقت بگو یا علی! امیر فرمود: تو را چه به حقیقت؟

من یاد گرفته ام "الحق مع علی وعلی مع الحق" ملاک حق و باطل برای خودم این است و لا غیر.از علی(ع) هم کپی نمی گیرم و قائل به علی زمان و حسین زمان و شمر و یزید زمان نیستم.

 اما درباره سکوت. زمانی که آن فجایع پس از ثقیفه بنی ساعده پدید آمد امیر مومنان راه سکوت پیش گرفت در حالی که از همه بندگان خدا به خلافت محق تر بود.حق را ناحق کرده بودند و او نه تنها سکوت کرد بلکه اطرافیان را هم به سکوت فراخواند. پس می بینی که نمی شود برای حق ناحق شده نسخه کلی پیچید.نکند اطرافیان علی ابن ابیطالب هم نعوذ بالله عمری شده بودند؟ اگر شما به این درجه از کمالات رسیده ای که می دانی واکنش صحیح چیست خوشا به سعادتت.

می دانی که از سلمان، ابوذر و مقداد به زور بیعت گرفتند؟ انها به فرمان مولایشان سکوت کردند. علی تو هر چه کوچک باشد تو هم کوچک می مانی. کمی فکر کن برادر. اگر خودت را دوست می دانی وظیفه ام است که تا آنجا که امکان دارد سعی کنم آنچه درست می پندارم با تو در میان بگذارم.

خدا را شاکرم و به این افتخار می کنم که پدرم خط قرمزش حضرت حسین است و نسبت به پایمال کردن حق مردم بسیار حساس و قاطع.

آن ملایی که شما نام می بری من استاد می خوانمش و اتفاقا اگر بدانی تنها در ایامی خاص از عبا و عمامه استفاده می کند. صحبت های ایشان هم حجت نیست بر من. هرآنچه از کلامش را که فبول دارم با اعتقاد به آن رسیده ام و هر آنچه را که نپذیرفته ام با خودشان در میان گذاشته ام. من به غلط بودن "کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا" اعتقاد دارم و با همین اعتقاد هم محشور می شوم.این یک بحث نظری و ایدئولوژیک است که اگر خواستی می توانم در ارتباطی از جنس دیگر مبانی اش را برایت تشریح کنم.

آرزویم است که روزی مانند حبیب و بریر و زهیر و حر در خیمه حضرت اباعبدالله باشم. و از خدا می خواهم همه ما را از شر فتنه های آخر الزمان مصون و محفوظ بدارد. خدا ما را از فریب مردم دور کند.

 

 

/ 7 نظر / 25 بازدید
يك دوست

بنام خدا آقاي مهرزاد از شما واقعا بعيد است !! وقايع سقيفه را مجددا مطالعه بفرمائيد پي به اشتباهات خود خواهيد برد . مگر قرار نشد كه ياران اميرالمومنين سرهاي خود را تراشيده و براي احقاق حق در محلي گرد هم آيند . از تعدادي كه قرار بود بيايند تعداد بسيار اندكي آمدند . در حقيقت در همين جا امتحان الهي است كه بايد ديد با علي هستي يا با عمر و ابوبكر ؟ اين امتحانات است كه معيار را مشخص مي كند . خودتان گفتيد كه از آن همه ، فقط تعداد اندكي را به زور بيعت گرفتند . به نظر شما بقيه كجا بودند ؟؟! و هم آنهائي كه در غدير بيعت كردند كجا بودند ؟؟ پس وقتي پاي منافع شخصي پيش مي آيد و ملاك هم حق نيست بايد ديد چه عملكرد چيست . اين همان امتحان است ! اگر بگوييم كساني كه خلف وعده كردند عمري بودند گفتاري به گزاف نگفته ايم اين گفته بزرگان است كه ملاك حق يك گفتار شعاري و زباني نيست بايد در جان انسان حق پياده شده باشد تا بتواند حق را بفهمد . اسلام عمري در همان سقيفه شكفته شد و كساني كه مي گفتند ما مي دانيم كه حق با علي است ولي با ابوبكر بيعت كردند . امام خامنه اي گفتار بسيار زيبايي در اين رابطه دارند كه فرمودند : ما اشتباهاتي مي

عاشورا

بسم الله الرحمن الرحیم سلام، واقعه ی کربلا گذشت ... دیروز در کربلا یزیدیان سر حسین (ع) را به نیزه کردند و امروز نیز همان یزید منشان تیشه بر اسلام ناب میزند و افسوس که بر این ستمگران خیال نابودی اسلام ناب هنوز پابرجاست ... و امروز عاشورا افتتاح شد . www.ashoora.ir عاشورا فقط از عاشورا نمی گوید ! عاشورا از تفکر ناب عاشورا و عاشوراییان می گوید و می نگارد... از عشق ، ایثار ، سکوت ؛ از نگاه های بی انتها ... و از شهادت ... مفتخریم که در این راه در تمامی حوزه های مرتبط دینی و فرهنگی نیازهای شما را تامین کنیم . خواهشمندیم با عضویت در عاشورا و با بیان نظرات ارزشمندتان ما را در پیشبرد و گسترش فرهنگ عاشورا یاری نمایید . سیستم بی نظیر کاربری اعضا ، بانک جامع مقالات ، بانک کم نظیر و جامع صوتی و مجموعه تصاویر متنوع ، تنها بخشی از خدمات ماست. و در انتها ، خواهشمندیم ما را به لیست دوستانتان اضافه کنید. کربلا ادامه خواهد داشت ... به امید حضورتان پایگاه جامع عاشورا www.ashoora.ir

سحربانو

چون قسم خوردم به مسائل مذهبی کار نداشته باشم اصلا می گذرم از این دو پستت نه موافقم نه مخالف دلایل خودم را دارم و درک تو هم بیش از اینها عادت کرده ام برای همه عقاید احترام قائل باشم البته عقاید مذهبی. اما در یک پست توی وبلاگم ماجرای روزنامه ایران را نوشتم تا حداقل سندی باشد بر تکذیب همکاری ما با ان زززززززززووورنامه وزین

بابا اينارو ولش كن بگو آرايشگاه كجا ميري؟

فرید صلواتی

اینبار می خواد یه قناری حصاری براتون بخونه[ناراحت]

نویسنده

عزیزک تو هم جزو همونایی هستی که گلوله توی سینه ی جوونها می کنه. میشه بگی چقدر می گیری؟ انقدر هست که شکم بابا ننتو سیر کنه؟ واقعا که متاسفم برات