خرداد 76 تا 87؛ تفاوت از زمین تا آسمان است

سلام سید جان!

                                                                    

یادت هست ١١ سال پیش چگونه نامت از صندوق‌های رای بیرون آمد؟ بعدها هم تو و هم حجاریان بزرگوار گفتید برای اداره مملکت برنامه نداشتید و فقط آمده بودید که خودی نشان دهید و عرض اندامی کنید برای آنها که تاب دیدنتان را نداشتند.

می‌بینی چه روزگاری شده؟ حالا بعد از ١١ سال آرزو می‌کنیم که دوباره بیایی و تو گویی اصلا حوصله رییس جمهور شدن نداری! ببخش که اینگونه خطابت می‌کنم اما سید جان هنوز بابت خیلی از کارهای نکرده‌ات ناراحتیم.هنوز بابت سکوت‌هایت هزینه می‌دهیم و هنوز بابت اشتباهاتت و اشتباهاتمان تاوان پس می‌دهیم.

سید جان می‌شود خواهش کنیم یک بار دیگر بدون برنامه بیایی؟باور کن بی برنامگی تو را در کنار همه فریادهایی که باید می‌زدی و به جایش گریه کردی به برنامه‌های کابینه هفتاد میلییونی ترجیح می‌دهیم.

تو که خوب می‌دانی چه بلایی سر داشته‌هایت آوردند بیا و نگذار بر ویرانه آنچه ساختی پای بکوبند. سید جان! صندوق ذخیره ارزی را که یادت هست؟چقدر خون دل خوردی تا پا گرفت! پایش را قطع کردند.چنان به فلاکت افتاده که بیا و ببین؛ سید جان نظرت راجع به نرخ تورم ، رشد اقتصادی و بیکاری چیست؟بیچاره ستاری فر، جهانگیری و صفدر حسینی چقدر خستگی به جان خریدند تا سر و سامانی دهند.

سید یادت هست وضعیت دانشجوها را؟زنان را که فراموش نکرده‌ای؟بی‌خیال سید عزیز.دل خوش سیری چند؟

سید! مجلس هفتم را که به باد دادید نگهبانان، هشتم را هم گرفتند.کاش همان یک مورد را لااقل ایستادگی می‌کردی تا امروز افتخارشان منتفی کردن استیضاح نباشد.سید بیا و این یک سال آخر را کمی به گردش برو.یزد را دیدی؟ ما که نبودیم اما می‌گفتند بیچاره خلق برایت سنگ تمام گذاشتند.سید جان بیا و حرف از بازنشستگی نزن که پیش از تو بسیارند کروبی‌ها که باید عطای سیاست را به لقایش ببخشند.

سید جان فکر می‌کنم برای شکست خوردن کافی باشد.بیا و ریاست جمهوری بعدی را نگذار به دست این جماعت بیفتد.بیا و بگذار به جای ٣٠ سال، ١١ سال عقب بیفتیم. 

/ 11 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمید

بازم سلام خسته نباشی محمد پیامتو خوندم و ببخشید اینقدر تند نوشتم واما خیلی زود قضاوت میکنید به قول خودت 11سال گذشت و میگی سید برگرد .... از زمانی که سازمان ملل درست شد کشور ها صندوق ارزی داشتند واز ما بی پا بود ولی بی پاتر شد بعد از رفتن سید ذخیرهی ارضی نزدیک به سه . چهارم رسیده بود اخوی مجلس هفتمم که به باد رفت همین کابینه 70مییلیونی دست رد به سینش زدند سیاست بازنشستگی نداره این خودش یک سیاسته بدرود و موفق باشی[گل]

حمید

[گل]سلام[گل] منم نمیگم تورم و بیکاری نیست ولی انصاف بده این مساله یه چیز جهانیه که تو چند سال اخیر بوده نمیگم از اخبار خودمون از اخبار خودشون گوش بده اذعان دارند که وضع اقتصادشون نسبت به گذشتشون فاجعه است خیلی از این کشورای صنعتی و پیشرفته را میگم مثل آمریکا فرانسه انگلیس المان و و و ... تازشم ذخیرهی ارزی تو این دو سه سال افزایش چشم گیری داشته شاید وضع خراب ما نسبت به گذشتمون خیلی بهتر از اونا باشه به هر حال هنوزم امید داریم

امیر

سلام یاد روزهای قبل افتادم و رقابت ناطق و خاتمی . چه روزهای خوبی بود .

امیر

سلام یاد روزهای قبل افتادم و رقابت ناطق و خاتمی . چه روزهای خوبی بود .

امیر

سلام یاد روزهای قبل افتادم و رقابت ناطق و خاتمی . چه روزهای خوبی بود .

na30beh

سلام.بعضی وقتها چه می توان نوشت جز اینکه بغض را فرو خورد و فریاد را در گلو شکست چه قدر نسل سوم تنهایی هستیم.خوشحال میشوم به خلوتگاه تنهایی رقص باد بیایید.سبز باشید بدرود

پوریا حق پناه

به نام خدا محمد حسین عزیز سلام نامه ات اگر نگویم چشمانم را تر کرد بی دریغ بغض بر گلویم نشاند . محمد حسین جان آزادی در اذهان واژه ای شده دور از دسترس که شاید خیلی ها اصلا دیگر مجالی برای اندیشیدن به آن ندارند . چرا که موضوعات مهم تری هم این روزها به وفور یافت می شود . شکم . آری شکم . گرسنگی . غذا . چند روز پیش در یک تاکسی با شخصی روبرو شدم که در میان کنفرانس سیاسی داخل تاکسی فقط یک جمله گفت . " من گرسنه ام . چه کنم؟ " محمد حسین عزیز 11 سال از روزی گذشته که همچون سالیان دراز تاریخ ایران اولین دغدغه ایرانی آزادی بود و امروز بالاترین دغدغه ایرانی غذای شب . اشتباه نکنی!!!!!! خدای نکرده بر دولت مهر ورز!! خرده نمی گیرم بلکه توقع مردم بالا رفته که می خواهند گرسنه نباشد !!!!

فاطمه

بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم بی‌خود تلاش می‌کنیم

خاطره وطن خواه

حالا دل منو می سوزونی؟منم بهم بد نگذشت البته تو هواپیما پشت سر وزیر بودم و کلی هم لابی کردم![خنده]