درباره الی...

دیشب رفتم حوزه هنری فیلم "درباره الی "رو دیدیم.فیلم فوق العاده خوش ساخت و فیلمبرداری عالی بود.با دیدن این فیلم کاملا متوجه می‌شوید که "درباره الی" یک سر و گردن بالاتر از سینمای ایران است.این فیلم نقش اول نداشت و همه بازیگران نقش اول بودند.

بازی گرفتن از بازیگران نه چندان حرفه‌ای و حتی کودکان شاهکار اصغر فرهادی بود.اگرچه سوژه و پایان بندی فیلم خیلی قوی نبود اما زیر سایه بازی های فوق العاده و کارگردانی عالی فرهادی این کاستی ها اصلا به چشم نمی آمد.

به هر حال امیدوارم فیلم، اکران شود.هنوز تحت تاثیر عوامل فنی کار هستم.خیلی وقت بود فیلم به این خوش ساختی ندیده بودم.بعد از شبی که سینما فرهنگ به اسم "تردید" مزخرفات مسعود ده نمکی را به ما فرو کرد، احساس کردم به شعورم توهین شد، تا اینکه "وقتی همه خواب بودیم" را دیدم. کمی احساس کردم هنوز سینمای ایران زنده است و کوتوله هایی مثل چماق به دست ها نمی توانند سینمای ما را مصادره کنند.دیشب که "درباره الی" را دیدم مطمئن شدم امثال فرهادی نمی گذارند لمپن ها سینما ها و گیشه ها را مصادره کنند.

ذائقه مردم نباید با اراجیفی مثل "اخراجی ها" شکل بگیرد و تنها راه جلوگیری از این اتفاق حضور مستمر امثال بیضایی، مهرجویی و فرهادی و دیگرانی از این دست است.امیدوارم کوته فکری ها و تنگ نظری ها موجب توقیف این فیلم نشود.

پ.ن١: هنوز در مرحله پیش شماره هستیم و کارها به کندی پیش می ره اما کار کردن با رضا لیاقت ورز( دبیر گروه اقتصادی) و رضا وثوقی خیلی خوب است.هم با هم راحتیم و هم تقریبا هیچ مشکلی نداریم. گویا قرار است رضا کیمیایی هم به این جمع اضافه  شود.به قول یکی از دوستان من رسما در شبه جزیره  محصورم و از سه طرف با رضا برخورد می کنم.

پ.ن٢: فردا شب عازم بندرعباس هستم و تا جمعه شب هم ساحل خلیج فارس را متر می کنم.چند روزی دور بودن از فضای پرمشغله کار و کار و کار و ... به نظرم اتفاق خوبی است.

/ 12 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نرگس

sghم خوبی منم دیشب دیدم خیلی خوب بود . برات بابات این محاصره متاسفم [قهقهه][نیشخند]

سیاست نویس

خیلی هم از سینمای ایران یک سر و گردن بالاتر نبود. سگ کشی نیمه پنهان و آتش بس چی می شه؟

رضا لیاقت ورز

بهت به خاطر همکار شدن با این انسان های فرهیخته تبریک می گم. بندرعباس هم خوش بگذره.

مجید اسکندری

آره جونم خودمم. گاهی دلم جرپیده میشه داش... صفاتو قربون زت زیات[نیشخند]

محمد

اقا کجا بودی تا حالا.عالی بود مخصوصا نقد (سطحی ولی خوب)شما به ده نمکی.

محمد حسين مهرزاد

من كه همينجا بودم شما كجا بودي تا حالا؟ راجع به نقد هم سطحي بودنش رو قبول دارم چون اساسا هدفم نقد نبود بلكه واگويه كردن حسم نسبت به اين آدم و آثار كم ارزشش بود. خوب بودنش هم لطف شماست.

علی

سلام داداشی زیاد ناراحت نباش اگه فیلم زیبای اخراجی ها مزخرف بود استقبال میلیاردی نمیشد یعنی همه مزخرف پسندند؟؟؟؟؟ همیشه سعی کن با انصاف باشی و در زندگی روراست باشی حتی اگر به ضررت باشی یاعلی مدد

محمد حسین مهرزاد

سلام اتفاقا ناراحتم دقیقا به این دلیل که به این فیلم می گی زیبا.متاسفانه ذائقه مردم داره به سمت سینمای عامه پسند سوق داده می شه.استقبال میلیاردی به هیچ وجه و بر اساس هیچ معیاری دلیل بر خوب بودن یک اثر سینمایی نیست.ضمنا من هم با انصافم هم روراست حتی اگه به ضررم باشه. علی یارت

فاطمه

پس شما کی در می‌یاید؟ چند تا پیش شماره آخه؟!

محمد حسین مهرزاد

تازه از امروز قرار شد هر روز چاپ بشیم.احتمال می دم تا اخر سال پیش شماره بدیم.